Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T

Rok produkcji 2024 Darmowa wysyłka Dostawa 3-4 dni

Marka:
Hankook
Model:
Ventus S1 evo3 EV K127
Kod produktu:
1024771
Rozmiar:
Sezon:
Letnie
Typ:
terenowe
Klasa:
premium
A A 69dB
99 lat
Nośność:
101 = max 825 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Tak (VW)
Oznaczenia:
SealGuard, VW
653 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 3-4 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW - Dane techniczne

Opony Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101 T to opony Letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 235 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Hankook wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Hankook 235/55 R19 średnica pasujacej felgi wynosi 19 cali. Indeks prędkości dla opony Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 w rozmiarze 235/55 R19 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 101 na oponie Hankook maksymalne obciążenie na oponę wynosi 825 kg.

Test opon Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony Letnie Hankook Ventus S1 evo3 EV K127. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Ventus S1 evo3 EV K127 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Opisywany model nie uczestniczył dotychczas w testach opon.

Opinie

Opinie o oponie: Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Hankook gwarantuje, że wszystkie nowe opony wyprodukowane pod markami Hankook i Laufenn są wolne wad materiałowych i wykonawczych. Jeżeli mimo to uważasz, że z oponami dzieje się coś niepokojącego możesz w każdej chwili reklamować zakupiony produkt. Producent opon Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 oferuje klientom dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że gwarancja obowiązuje od momentu zakupu opon do czasu gdy pozostała głębokość rowków bieżnika osiągnie minimalną dopuszczalną głębokość tj. 1,6mm.

Kiedy stosować opony Letnie 235/55 R19 firmy Hankook?

Opony letnie przeznaczone są do jazdy wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi minimum 7°C. W oponach letnich mieszanka, z której wykonano ogumienie, w wyższych temperaturach osiąga pożądane cechy zapewniające jej zwiększoną przyczepność, odpowiednio niskie opory toczenia oraz poziom hałasu, czyli takie, jak zadeklarował producent. Letnie ogumienie cechuje mniejsza niż w przypadku opon zimowych liczba lameli, czyli nacięć bieżnika, a także mniejsza ich głębokość. Jazda samochodem na oponach letnich w temperaturze poniżej 7°C może powodować twardnienie mieszanki i tym samym utratę deklarowanych właściwości jezdnych. Zaleca się wstrzymać z wymianą opon na letnie wiosną, aż do czasu ustabilizowania się pogody i średnich temperatur dobowych z uwagi na to, iż temperatury nocą i za dnia mogą o tej porze roku drastycznie się różnić.

Homologacja opon Hankook Ventus S1 evo3 EV K127

Opony Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW posiadają homologację VW, która jest wynikiem doboru i rekomendacji producenta samochodu odnośnie opon samochodowych o określonym potencjale i optymalnych parametrach dla danego modelu samochodu. Oznacza to, że opony homologowane są w pełni dostosowane do cech technicznych pojazdu i zapewniają najlepsze możliwe osiągi podczas jazdy. Opony homologowane uwzględniają specyfikę ustawień zawieszenia samochodu, a zatem pomagają poprawić przebieg w przeciwieństwie do opon wykonanych dla standardowych ustawień. W przypadku opon homologowanych kupujący może być pewien, że wyższa cena opon premium to nie siła marki, piękny bieżnik czy prestiż, ale przede wszystkim technologia i bezpieczeństwo. Podczas wyboru opon do samochodu należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na informacje producenta o zalecanym rozmiarze i typie opon oraz indeksie prędkości i nośności. Prócz homologacji obowiązkowej, wyróżniamy również opony z homologacją techniczną oraz dowolną które możemy zakładać również do innych aut pod warunkiem spełniania wymogów producenta.

Technologia SealGuard w oponach Hankook Ventus S1 evo3 EV K127

Opona Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW wyposażona jest w technologię SealGuard polegającą na natychmiastowym uszczelnieniu miejsca w którym bieżnik uległ przebiciu. Zasada samo naprawy jest prosta - po wewnętrznej stronie opony umieszczona jest warstwa lepkiej masy. Jeśli jakiś ostry przedmiot przebije oponę, substancja owija się wokół niego. Jeżeli przedmiot zostanie wyciągnięty, ciśnienie wewnętrzne w oponie wpycha masę do otworu, uszczelniając ją i zapobiegając utracie ciśnienia. Mimo, iż opony wyposażone w technologie samo naprawiające są cięższe nawet o 2 kg to nie wpływa to na jakość jazdy oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni.

Etykieta unijna modelu Ventus S1 evo3 EV K127

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena A, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena A oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

A
A
69dB

Opory toczenia "A" w Hankook Ventus S1 evo3 EV K127

Jak klasa efektywności energetycznej opon pomaga w dbaniu o środowisko naturalne? Nabywcy opon do swoich aut osobowych (czy jakichkolwiek innych) raczej nie kierują się w tym względzie dobrem środowiska, a jedynie komfortem jazdy. Warto jednak wiedzieć, że obowiązujące od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej etykiety umieszczane przez producentów na oponach mogą przyczynić się do wyborów konsumenckich korzystnych zarówno dla kierowcy, jak i stanu naszej planety. Jak to możliwe?

Co oznacza klasa efektywności energetycznej?

Na oponach znajdują się etykiety informujące o ocenie energetycznej, gdzie A oznacza najwyższą jakość, a G – najniższą. Kupując oponę w klasie A, konsument wybiera produkt o wysokiej przyczepności do podłoża i niskim oporze toczenia. To drugie jest siłą, która „spowalnia” samochód każąc mu wkładać więcej energii w poruszanie się, a co za tym idzie – spalać więcej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy opór toczenia odpowiada za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją zawartą na etykiecie, opona Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 w rozmiarze 235/55 R19 101T posiada klasę A w kategorii opór toczenia . Ocena A przyznawana jest oponom o najniższych oporach toczenia czyli tym najbardziej oszczędnym. Kupując opony o najniższych oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 6 litrów paliwa na 1000 przejechanych kilometrów.

Opony Letnie Hankook oceniona na "A" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Wybieramy najbezpieczniejszą oponę do jazdy po mokrej nawierzchni. Bezpieczeństwo w podróży zależy od wielu czynników, jednak zdolność zahamowania auta w krótkim czasie od wciśnięcia pedału hamulca z pewnością czyni ją bardziej podatną na kontrolowanie. Jak wybrać oponę o dobrej przyczepności?

Ocena efektywności hamowania na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni to kluczowy element bezpiecznej jazdy i ważny czynnik przy wyborze opon. Najgorszą przyczepność opony mają w pierwszych minutach trwania intensywnych opadów – wówczas powierzchnia opony traci kontakt z nawierzchnią. W takich warunkach hamowanie jest nie tyle utrudnione, co po prostu nieskuteczne. Auto może wpaść w poślizg i o wypadek nietrudno. Na pomoc przy wyborze opon mogą przyjść przepisy unijne nakazujące producentom określanie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni literami od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania). Przy tym oceny D ani G nie używa się. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Hankook uzyskała klasę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą A zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy B. Wybierając oponę dobrego producenta o klasie efektywności hamowania A otrzymuje się gwarancję krótkiej drogi hamowania nawet w niesprzyjających warunkach – czyli bezpieczniejszą jazdę.

Hałas "69 decybeli" w oponach Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Ventus S1 evo3 EV K127, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Hankook Ventus S1 evo3 EV K127 235/55 R19 101T SealGuard VW na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 653 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1306 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1959 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 2612 zł Oblicz wysokość raty